Panda äter bambu

talespersoner

Kontakt

WWFs talespersoner bidrar gärna med kunskap och kommentarer kring många natur- och miljöfrågor. Om du inte får tag i personen du söker, kontakta WWFs pressteam:

Kontakt: 08-546 57 500, press@wwf.se 

Experter inom natur, miljö och samhälle

Allan Carlson

Allan Carlson

WWFs talesperson Afrika, tjuvjakt och biologisk mångfald

08-624 74 34

070-220 38 11

allan.carlson@wwf.se

Mer om mig
Anna Richert
Carina_Borgstrom-Hansson_385_0334

Carina Borgström-Hansson

Senior rådgivare/Expert ekologiska fotavtryck och städer

070-885 51 85

carina.borgstrom-hansson@wwf.se

@CarinaWWF

Mer om mig
Inger_N_talespersoner_1024x655

Inger Näslund

Expert på havs- och fiskefrågor

08-624 74 09

070-105 30 57

inger.naslund@wwf.se

Mer om mig
Karin Glaumann, Water Stewardship Manager

Karin Glaumann

Water Stewardship Manager

073-159 94 15

karin.glaumann@wwf.se

Mer om mig
Linda_B_talespersoner_1024x655
Lovisa_talespersoner_1024x655
Magnus Emfel
Margareta Renström

Margareta Renström

Expert Marknadspåverkan

08-546 57 505

margareta.renstrom@wwf.se

Mer om mig
Mats_F_talespersoner_1024x655

Mats Forslund

Expert Handel med hotade arter

070-399 81 63

mats.forslund@wwf.se

Mer om mig
Metta

Metta Wiese

Expert Hav och vatten

+4686247412

Metta.Wiese@wwf.se

MettaWiese

Ola_H_talespersoner_1024x655

Ola Hansén

Senior rådgivare hållbar energi och klimat

070-280 80 33

ola.hansen@wwf.se

Mer om mig
Ola_J_talespersoner_1024x655

Ola Jennersten

Expert på biologisk mångfald, tiger och internationell naturvård

08-624 74 32

070-555 14 02

ola.jennersten@wwf.se

Mer om mig
Olle Forshed
Per_L_talespersoner_1024x655

Per Larsson

Expert Skog och handel med träprodukter

08-624 74 24

070-9611752

per.larsson@wwf.se

Mer om mig
Sabina_A_talespersoner_1024x655
Sandra Jönsson, Expert Fjällräv
Tom Arnbom
Louise Carlsson_02_Foto Saga Sandin – WWF
mattias 2

Mattias de Woul

Sötvattensexpert

+46854657513

Mattias.deWoul@wwf.se

HW_pressbild

Henrik Waldenström

Naturvårdsexpert

henrik.waldenstrom@wwf.se

Mer om mig
Peter 2

Peter Roberntz

Senior rådgivare, skog

073-342 32 27

peter.roberntz@wwf.se

Mer om mig

WWF Magasin

Dela gärna:

Senast ändrad 30/09/20

Stäng sök

Har du frågor?

Besök kontakt.wwf.se om du har några frågor.

För press

Besök vårt pressrum där du hittar pressmeddelanden, debattartiklar, rapporter, pressbilder samt WWFs talespersoner.

Telefon pressjour: 08-54657500
E-mail: press@wwf.se