Panda äter bambu

talespersoner

Kontakt

WWFs talespersoner bidrar gärna med kunskap och kommentarer kring många natur- och miljöfrågor. Om du inte får tag i personen du söker, kontakta WWFs pressteam:

Kontakt: 08-546 57 500, press@wwf.se 

Experter inom natur, miljö och samhälle

Allan Carlson

Allan Carlson

Senior rådgivare Afrika, tjuvjakt & biologisk mångfald

08-624 74 34

070-220 38 11

allan.carlson@wwf.se

Mer om mig
Anna Richert
Carina_Borgstrom-Hansson_385_0334

Carina Borgström-Hansson

Senior rådgivare/Expert Ekologiska fotavtryck & städer

070-885 51 85

carina.borgstrom-hansson@wwf.se

@CarinaWWF

Mer om mig
Erika_Sundell

Erika Sundell

Ansvarig företagssamarbeten/Biträdande Avdelningschef Näringsliv & Finans

070-544 82 92

erika.sundell@wwf.se

Mer om mig
HW_pressbild

Henrik Waldenström

Naturvårdsexpert

henrik.waldenstrom@wwf.se

Mer om mig
Inger-Melander_utomhusbild
Inger Näslund, Havs- och fiskefrågor

Inger Näslund

Senior rådgivare Hav & fiske

08-624 74 09

070-105 30 57

inger.naslund@wwf.se

Mer om mig
Jenny Jewert

Jenny Jewert

Expert Hållbart jordbruk & jordbrukspolitik

08-515 114 86

073-642 32 02

jenny.jewert@wwf.se

jennyjewert

Mer om mig
karin-glaumann-1.jpeg

Karin Glaumann

Expert Sötvatten & Water Stewardship

073-159 94 15

karin.glaumann@wwf.se

Mer om mig
linda_dsc1724
louise-carlsson_pressbild_05_foto-saga-sandin-wwf

Louise Carlsson

Expert Biologisk mångfald, tiger & Asien

070-603 84 64

louise.carlsson@wwf.se

Mer om mig
Magnus Emfel
Mats Forslund, Expert Handel med hotade arter

Mats Forslund

Expert Handel med hotade arter

070-399 81 63

mats.forslund@wwf.se

Mer om mig
Metta

Metta Wiese

Expert Havsplanering & förvaltning

08-624 74 12

Metta.Wiese@wwf.se

MettaWiese

Mer om mig
Ola Hansén, senior rådgivare hållbar energi och klimat

Ola Hansén

Senior rådgivare Hållbar energi & klimat

070-280 80 33

ola.hansen@wwf.se

OlaHansenSEA

Mer om mig
Ola_DSC0722_liggande

Ola Jennersten

Senior rådgivare Biologisk mångfald, tiger & internationell naturvård

08-624 74 32

070-555 14 02

ola.jennersten@wwf.se

Mer om mig
Olle Forshed

Olle Forshed

Expert Regnskog & tropiskt skogsbruk

08-546 575 06

070-215 36 43

olle.forshed@wwf.se

Mer om mig
Per Larsson, Expert Skog och handel med träprodukter
Peter 2

Peter Roberntz

Senior rådgivare Skog

073-342 32 27

peter.roberntz@wwf.se

Mer om mig
sabinaandrnfotosagas.jpg
Sandra Jönsson, Expert Fjällräv
Tom Arnbom
Yvonne_Blombäck

Yvonne Blombäck

Expert Kust- & skärgårdsmiljöer

070-797 76 20

yvonne.blomback@wwf.se

YvonneTvittrar

Mer om mig

WWF Magasin

Dela gärna:

Senast ändrad 07/04/21

Stäng sök

Har du frågor?

Besök kontakt.wwf.se om du har några frågor.

För press

Besök vårt pressrum där du hittar pressmeddelanden, debattartiklar, rapporter, pressbilder samt WWFs talespersoner.

Telefon pressjour: 08-54657500
E-mail: press@wwf.se