Panda äter bambu

talespersoner

Kontakt

WWFs talespersoner bidrar gärna med kunskap och kommentarer kring många natur- och miljöfrågor. Om du inte får tag i personen du söker, kontakta WWFs pressteam:

Kontakt: 08-546 57 500, press@wwf.se 

Experter inom natur, miljö och samhälle

Allan Carlson

Allan Carlson

WWFs talesperson Afrika, tjuvjakt och biologisk mångfald

08-624 74 34

070-220 38 11

allan.carlson@wwf.se

Mer om mig
Anna Richert
Carina_Borgstrom-Hansson_385_0334

Carina Borgström-Hansson

Senior rådgivare/Expert ekologiska fotavtryck och städer

070-885 51 85

carina.borgstrom-hansson@wwf.se

@CarinaWWF

Mer om mig
Inger Näslund, Havs- och fiskefrågor

Inger Näslund

Expert på havs- och fiskefrågor

08-624 74 09

070-105 30 57

inger.naslund@wwf.se

Mer om mig
karin-glaumann-1.jpeg

Karin Glaumann

Water Stewardship Manager

073-159 94 15

karin.glaumann@wwf.se

Mer om mig
linda_dsc1724
Lovisa Hagberg_färg_Foto Jann Lipka
Magnus Emfel
Mats Forslund, Expert Handel med hotade arter

Mats Forslund

Expert Handel med hotade arter

070-399 81 63

mats.forslund@wwf.se

Mer om mig
Metta
Ola Hansén, senior rådgivare hållbar energi och klimat

Ola Hansén

Senior rådgivare hållbar energi och klimat

070-280 80 33

ola.hansen@wwf.se

Mer om mig
Ola_DSC0722_liggande

Ola Jennersten

Expert på biologisk mångfald, tiger och internationell naturvård

08-624 74 32

070-555 14 02

ola.jennersten@wwf.se

Mer om mig
Olle Forshed
Per Larsson, Expert Skog och handel med träprodukter

Per Larsson

Expert Skog och handel med träprodukter

08-624 74 24

070-9611752

per.larsson@wwf.se

Mer om mig
sabinaandrnfotosagas.jpg
Sandra Jönsson, Expert Fjällräv
Tom Arnbom
louise-carlsson_pressbild_05_foto-saga-sandin-wwf
mattias 2
HW_pressbild

Henrik Waldenström

Naturvårdsexpert

henrik.waldenstrom@wwf.se

Mer om mig
Peter 2

Peter Roberntz

Senior rådgivare, skog

073-342 32 27

peter.roberntz@wwf.se

Mer om mig
elin-bergman

Elin Bergman

Talesperson Cirkulär Ekonomi/Manager Corporate Partnerships

073-966 23 49

elin.bergman@wwf.se

elin_bergman

Mer om mig

WWF Magasin

Dela gärna:

Senast ändrad 21/12/20

Stäng sök

Har du frågor?

Besök kontakt.wwf.se om du har några frågor.

För press

Besök vårt pressrum där du hittar pressmeddelanden, debattartiklar, rapporter, pressbilder samt WWFs talespersoner.

Telefon pressjour: 08-54657500
E-mail: press@wwf.se