Upplyst bro på natten

Kontakta oss

Städer spelar en avgörande roll för att bygga en klimatsäker och hållbar framtid. WWF arbetar med utbildning och kunskapsuppbyggnad, policypåverkan, pilotprojekt och med bred utåtriktad kommunikation. Tillsammans med våra samarbetspartners formar vi en röst som inte bara pekar på de stora problemen, utan också på de lösningar som redan finns eller kan utvecklas. Välkommen att kontakta oss!

Vi jobbar med WWF Hållbara städer:

Carina_Borgstrom-Hansson_385_0334

Carina Borgström-Hansson

Expert på ekologiska fotavtryck

070-885 51 85

carina.borgstrom-hansson@wwf.se

Mer om mig
Jennifer_Lenhart_400x500px

Jennifer Lenhart

Global projektledare One Planet Cities

jennifer.lenhart@wwf.se

Jeet Mistry

Sakkunnig, One Planet Cities

jeet.mistry@wwf.se

Sabina Andrén, Expert hållbara städer

Sabina Andrén

Programsamordnare One Planet Cities

08-515 11 452

070-34 05 137

sabina.andren@wwf.se

Mer om mig

Sofia Widforss

Programsamordnare One Planet Cities

sofia.widforss@wwf.se

Anthony Pearce

Programsamordnare, One Planet Cities

anthony.pearce@wwf.se

Victoria Olausson

Kommunikationsansvarig, One Planet Cities

victoria.olausson@wwf.se

WWF.se_OPC_startheader

One Planet City Challenge

Höghus i glas med många växter

Hållbara städer – startsida

Stäng sök

Har du frågor?

Besök kontakt.wwf.se tills vidare om du har några frågor.

För press

Besök vårt pressrum där du hittar pressmeddelanden, debattartiklar, rapporter, pressbilder samt WWFs talespersoner.