Upplyst bro på natten

Kontakta oss

Städer spelar en avgörande roll för att bygga en klimatsäker och hållbar framtid. WWF arbetar med utbildning och kunskapsuppbyggnad, policypåverkan, pilotprojekt och med bred utåtriktad kommunikation. Tillsammans med våra samarbetspartners formar vi en röst som inte bara pekar på de stora problemen, utan också på de lösningar som redan finns eller kan utvecklas. Välkommen att kontakta oss!

Vi jobbar med WWF Hållbara städeR

Jennifer_Lenhart_400x500px

Jennifer Lenhart

Global Lead, WWF Cities

jennifer.lenhart@wwf.se

Sofia Widforss Poignant

Sofia Widforss Poignant

Program Manager, Lead One Planet City Challenge

sofia.widforss.poignant@wwf.se

Victoria_Olausson_810x800px

Victoria Olausson

Program Manager, Lead WWF Cities Sweden

victoria.olausson@wwf.se

Tabaré-Curras-400x353px

Tabaré Arroyo Curras

Expert, Technical Lead, WWF Cities

tabare.curras@wwf.se

Carina_Borgstrom-Hansson_385_0334

Carina Borgström-Hansson

Senior rådgivare/Expert ekologiska fotavtryck och städer

070-885 51 85

carina.borgstrom-hansson@wwf.se

@CarinaWWF

Mer om mig
Barbara-Evaeus-WWF_450x600px

Barbara Evaeus

Lead, Global Communications, WWF Cities

Barbara.Evaeus@wwf.se

Sabina_A_talespersoner_1024x655
Jeet profil pic_lowrez

Jeet Mistry

Program Manager/Expert, Funding and Partnerships, WWF Cities

jeet.mistry@wwf.se

Anthony-Pearce_224x300

Anthony Pearce

Programsamordnare, WWF Cities

anthony.pearce@wwf.se

Dela gärna:

Senast ändrad 14/01/20

Stäng sök

Har du frågor?

Besök kontakt.wwf.se om du har några frågor.

För press

Besök vårt pressrum där du hittar pressmeddelanden, debattartiklar, rapporter, pressbilder samt WWFs talespersoner.

Telefon pressjour: 08-54657500
E-mail: press@wwf.se